Praktyk NLP

zdjSLj0001

Praktyk NLP

Szkolenie inne niż wszystkie.
Praktyczny trening nie tylko na sali wykładowej, ale także w plenerze i w codziennych sytuacjach.

Szkolenie otwarte

Decydując się na spędzenie z nami 10 dni na zajęciach warsztatowych masz możliwość doskonale odpocząć w przyjaznej atmosferze, a także zyskać nowe umiejętności, które pozwolą ci:

 • odczytywać niewerbalne komunikaty współrozmówcy (i lepiej rozumieć swoich bliskich)
 • opanować techniki budowania błyskawicznego kontaktu (pamiętaj – to pierwsze sekundy decydują o wrażeniu, jakie wywierasz na nowo poznanej osobie – zarówno partnerze w biznesie, jak i … na imprezie…)
 • poznać, jak język określa sposób myślenia i model działania (i jak można zamienić informowanie – na wywieranie wpływu na innych)
 • rozpoznać własną strategię sukcesu i niepowodzenia (zastanawiasz się, dlaczego sukces czasem przychodzi sam, a kiedy indziej tak trudno go osiągnąć?)
 • zyskać świadomy wpływ na własny stan emocjonalny (i przekształcać doświadczenia negatywne w pozytywne)
 • nauczyć się dostrzegania i doceniania naturalnych predyspozycji oraz rozwinąć je tak, by skuteczniej realizować swoje cele i marzenia
 • motywować pozafinansowo i pobudzać do działania innych: współpracowników, własne dzieci …
 • w sposób skuteczny i trwały poprawić lub zmienić własny wizerunek, zyskać wyższą samoocenę, lepiej rozumieć siebie i innych (pozbędziesz się własnych ograniczeń rozwijając twórczy potencjał!)
 • zyskać umiejętność precyzyjnego określania celów i podejmowania trafniejszych decyzji zapewniających skuteczność działania.
Cel szkolenia Praktyk NLP

– przede wszystkim praktyczne stosowanie zdobytych umiejętności w codziennym życiu – zarówno w pracy jak i w domu, ponieważ NLP jest nauką, która zajmuje się badaniem najskuteczniejszych metod komunikacji i wywierania wpływu na siebie i innych.
Na zmiany nie musisz czekać w nieskończoność – występują natychmiast. Jest tylko kwestia stopniowego porządkowania tych aspektów życia, które sam chcesz zmienić.
Ważne jest to, że nie zajmujemy się treścią – zmieniamy modele myślenia i zachowania w określonych sytuacjach. Na naszych treningach nie opowiada się o swoich problemach i nie rozwiązuje się problemów – nabywamy umiejętność innego reagowania na nie i innego do nich podejścia.

1. Podstawy
– Praca w grupach
– Zmysły i formy językowe
– Ćwiczenie empatii
– Rozpoznawanie języka ciała
– Ćwiczenie percepcji audytywnej
– Rapport – Nawiązanie i przerwanie rapportu
– Systemy zmysłowe i ruchy oczu
– Główne pojęcia
– Kotwiczenie – Łączenie kotwiczeń
– Okrąg możliwości – Łańcuch możliwości

Ta część zajęć daje możliwość zrozumieć, co konkretnie nas różni, jakie są nasze możliwości, jak rozumiemy świat i inne osoby. Jak myślenie jest powiązane z językiem i odruchami, zdrowiem i samorealizacją.
Wykształcenie umiejętności lepszego porozumiewania się zarówno ze sobą jak i z innymi na poziomach werbalnym i niewerbalnym daje wolność emocjonalną i możliwość czuć się komfortowo w różnych sytuacjach życiowych.
Jak utrwalić pożądane stany emocjonalne.

2. Metamodel języka
– Metamodel języka – ćwiczenie
– Określenie celu

Metamodele, czyli nadawanie słowom znaczeń, sposobem stawiania pytań pozwalających lepiej rozumieć siebie i innych. W jaki sposób to jak myślimy, ma wpływ na to, co robimy i co osiągamy.

3. Poziomy neuro-logiczne
– Określenie celu za pomocą poziomów neuro-logicznych
– Meta-Mirror

 

 

Co zmienić najpierw? Jak prawidłowo określić cel? Jak podejmować decyzję uwzględniając nie tylko ewentualne możliwości działania i sprzyjające okoliczności, a również i zmiany na poziomach wewnętrznych: przekonań i wartości, tożsamości, duchowym. Rozpoznanie własnej misji zarówno w życiu jak i w każdym poszczególnym przedsięwzięciu. Czyli – jakie istnieje wzajemne przyporządkowanie środowiska, zachowania, możliwości, przekonań  i tożsamości (zunifikowane pole NLP Roberta Diltsa).

4. Drogi do nieświadomości
– Model Miltona
– Stany świadomości
– Technika 5-4-3-2-1

W jaki sposób język narzuca ograniczenia naszemu doświadczeniu i jak możemy je przekraczać. Jak zrobić nasze sugestie miękkimi i niezauważalnymi, przyjemnymi do wykonania.
Jak używać języka, by dostosowywać go do doświadczeń innych osób i pomagać im docierać do nieświadomych zasobów, czyli model Miltona.

5. Kreatywna zmiana doświadczenia
– Modele przebudowania
– Przebudowa znaczenia – Przebudowa kontekstu – Przebudowa w sześciu krokach – Przebudowa przez rokowanie
– Rodzaje przebudowań

Wykorzystanie metafory, przeramowania pozwala w sposób miękki i delikatny nie tylko zmieniać własne nastawienie do życia, ale również i dobierać odpowiedni kontekst
w rozmowach biznesowych.
Podstawy negocjacji.

6. Submodalności
– Submodalności problemu – Zmiana submodalności krytycznych
– Metoda kontrastu
– Reframing dosłownie – Wysyłanie możliwości – Korygowanie historii
– Dysocjacja V/K
– Metoda Ziuup

NLP w terapii i samopoznaniu – techniki świstu, leczenia fobii i rozwiązywania konfliktu wewnętrznego.
Na które punkty trzeba nacisnąć, by przewrócić całą ziemię.
Nie zmieniając doświadczeń – możemy zmieniać ich emocjonalną wartość i znaczenie. Sztuka nabierania dystansu i angażowania się.

7. Strategie
– Model T.O.T.E
– Rozpakowanie strategii
– Strategia Walta Disneya
– Strategia ortografii

Jakimi strategiami myślowymi się posługujemy i jakie wykorzystać dla skuteczniejszego działania – modelowanie, strategia sukcesu, strategia Walta Disneya, szybkie uczenie, efektywne zapamiętywanie.

8. Czas
– Odkrycie własnej linii czasu – Charakterystyka własnej linii czasu
– Submodalności czasu
– Eksperymenty – Przyciągająca przyszłość – Re-Imprinting

Subiektywne postrzeganie czasu i wyrażanie czasu w mowie. Różnice i podobieństwa w modelu istnienia. Jak wykorzystać percepcję czasu w biznesowych rozmowach.
Marzenie spełnione już dziś – co daje na przyszłość.

9. Przekonania
– Negatywne przekonania

Jak uczynić komunikację bardziej efektywną i osiągać porozumienie w trudnych sytuacjach czyli wykorzystanie potencjału negatywnych przekonań i implikacja pozytywnych.

10. Główne filtry sensoryczne
– Meta-programy

NLP w biznesie – wartości i kryteria, spójność słowna i pozasłowna, metaprogramy, negocjacje.

Informacje organizacyjne:

Szkolenia otwarte Praktyk NLP są organizowane raz lub dwa razy w roku. Na rok 2023 przewidziany jest termin od 25 sierpnia  do 3 września w Zakopanem w pięknie położonym trzygwiazdkowym hotelu Tatra

Inwestycja w szkolenie: 4 950,- zł

Im wcześniej wpłacasz (całość!) – tym mniej płacisz!
Przy wpłacie do dnia 10 lipca 2023 r.600 zł rabatu! – inwestycja 4 350,
Przy wpłacie do dnia 3 sierpnia 2023 r.300 zł rabatu! – inwestycja 4 650,-
Po 3 sierpnia obowiązuje cena podstawowa tj. 4 950 zł.

Chcesz podjąć decyzję już teraz, czy po rozmowie z przyjaciółmi o wspólnym wyjeździe? Wspólne zgłoszenie 2 osób – promujemy 7% rabatu!

Uwaga: Wystawiamy fakturę VAT marża!

Akasha sp. z o.o. zapewnia:

 • Prowadzenie szkolenia
 • Rozbudowane materiały szkoleniowe z ćwiczeniami
 • Dyplom
 • Kameralną salę szkoleniową
 • Zajęcia praktyczne w plenerze
 • Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • Przerwy kawowe
 • Nocleg w pokoju dwuosobowym typu standard (możliwa dopłata do pokoju jednoosobowego lub o podwyższonym standardzie w miarę dostępności)
 • Bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu
 • Dostęp do strefy welleness (basen, jacuzzi, sauny, siłownia)
 • Bezpłatny parking
 • Cztery godziny coachingu online po kursie

Po szkoleniu jest możliwość uzyskania certyfikatu na podstawie udokumentowania stosowania poznanych technik. (w postaci prezentacji, nagrania, pokazu on-line lub opracowania pisemnego)

Szkolenie prowadzi Siergiej Litwinow

Chcesz wcześniej dowiedzieć się więcej i poczuć klimat szkolenia NLP?
Skorzystaj z krótkich czterogodzinnych warsztatów wprowadzających w świat neurolingwistycznego programowania. Wybierz odpowiadający Ci czas i miejsce wysyłając zgłoszenie.
Jeśli zdecydujesz się po tych zajęciach na udział w pełnym szkoleniu – cena za warsztat tj 295 zł pomniejszy cenę szkolenia Praktyk NLP.

Przewiń do góry