Sugestie reklamowe w komunikacji z klientem​

pexels-linkedin-sales-navigator-2182981

Skuteczna sprzedaż czyli jak wykorzystać ukryte sugestie reklamowe w codziennej komunikacji z klientem

Dwudniowe szkolenie dla kierowników zespołów pracowniczych mających bezpośredni kontakt z klientem pozwoli rozwinąć umiejętność dyskretnego reklamowania dodatkowych usług w trakcie obsługi klienta.

Szkolenia otwarte i zamknięte

Czy zastanawiałeś się, jak wysoki jest koszt pozyskania jednego klienta dla Twojej firmy?
Jeśli tak, to pewnie wiesz, że zaspokojenie tylko jednej konkretnej potrzeby Twojego klienta, za którą nie idzie cały pociąg dodatkowych usług, jest w zasadzie zmarnowaniem 80% wydatków zainwestowanych w przyciągnięcie go do firmy.

Na przykład:
Jeśli kelner w Twojej restauracji skończy na pytaniu: Jaką zupę Pan zamówi? i nie zada pytania o drugie danie, przystawki, sałatki, wina, desery i napoje – to prawdopodobnie jego skuteczność będzie na poziomie jednej zupy…

Recepcjonista, który odbierając telefon w sprawie rezerwacji miejsca w Hotelu, nie spyta: Czy planuje Pani korzystanie z naszego Spa i podróży stateczkiem wycieczkowym? lub Czy zechce Pan skorzystać z wieczornego drinka w naszym Jazz Clubie? – sam oddaje ciężko zdobytego klienta osobom bardziej sugestywnym i polującym na klienta z „nieuświadomionymi potrzebami”, które mu szybko wygenerują i zaspokoją w swojej firmie, ze stratą dla hotelu.

Sztuka najwyższej jakości obsługi polega nie tylko na miłym uśmiechu i  zapytaniu „czym mogę służyć?”, ale również na umiejętności stworzenia w sposób subtelny i elegancki atmosfery do milej rozmowy i na wykreowaniu potrzeb klienta na swoje usługi…
Wychodzimy bowiem z założenia, że nawet stały klient nie musi pamiętać o wszystkich naszych możliwościach i produktach, które mamy mu do zaoferowania…

Szkolenie pozwoli Ci doprecyzować metody wychwytywania luk w potrzebach Twojego klienta, określić najbardziej subtelny i sugestywny zarazem sposób podawania informacji i motywowania klienta do maksymalnego korzystania z Twoich możliwości dla własnej satysfakcji.

Program szkolenia:

Najważniejszym tematem praktycznego szkolenia jest umiejętność subtelnego i nienatrętnego przedstawiania dodatkowych usług i propozycji dla klienta w czasie prowadzenia rozmowy biznesowej. A ponadto:

  • przemawianie do klienta językiem korzyści i obudzenie chęci do skorzystania z innych naszych propozycji lub polecania nas innym
  • wypracowanie umiejętności rozpoznawania mechanizmów decyzyjnych w myśleniu klienta
  • odczytywanie i kreowanie „nieuświadomionych potrzeb” klienta
  • umiejętność stworzenia w sposób subtelny i elegancki atmosfery do rozmowy sprzyjającej wykreowaniu potrzeb klienta na Twoje usługi
  • metody wychwytywania luk w potrzebach Twojego klienta
  • umiejętność podawania informacji i motywowania klienta do maksymalnego korzystania z pełnej oferty firmy
  • wykształcenie umiejętności docierania do każdego słuchacza poprzez wykorzystywanie języka korzyści
  • umiejętność rozpoznawania i skutecznego wykorzystywania mechanizmów decyzyjnych współrozmówcy
Informacje organizacyjne:

Metody:
Dwudniowy interaktywny trening prowadzony będzie w znacznej części na wesoło, metodami, które wymagają aktywnej pracy uczestników szkolenia. Celem zajęć jest wykształcenie konkretnych kompetencji pozwalających na efektywne działanie w życiu zawodowym.
Dzięki najnowszym metodom uczenia, gros umiejętności nabytych w trakcie kursu będzie w codziennym życiu wykorzystywane „automatycznie”

Harmonogram zajęć:
10:00 – 14:00 – zajęcia z przerwą kawową
14:00 – 15:00 – przerwa obiadowa
15:00 – 18:00 – zajęcia z przerwą kawową
18:00 – do nieskończoności (w pierwszym dniu szkolenia) – dyskusje plenerowe

Nasze szkolenia każdorazowo dostosowywane są do potrzeb i możliwości naszych Klientów. Przedstawiony program może być ramowym zakresem tematów poruszanych w obrębie poszczególnych bloków, mogą one ulegać modyfikacjom i łączeniu w zależności od zgłaszanych sugestii i oczekiwań firmy. Czas trwania zajęć, formy realizacji, ćwiczenia dobierane są tak, by uzyskać zamierzone efekty oraz w pełni wykorzystać możliwości uczestników i skłonić ich do aktywnego udziału.

Szkolenia są organizowane zarówno w wersji zamkniętej na zamówienie firmy lub innej organizacji, jak również jako szkolenia otwarte po skompletowaniu grupy. Jeśli jesteś zainteresowany tematem – wyślij odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

Szkolenie prowadzi Siergiej Litwinow

Nie jest ważne co sprzedajesz lub do czego przekonujesz. Ważny jest końcowy efekt – satysfakcja obu stron!

Przewiń do góry