Magia NLP

Manipulacja? Magia?
Coś, czego trzeba naprawdę się bać?

Pewien niedowidzący lub niedosłyszący prawnik z wytrzeszczonymi oczami rzucił się kiedyś na mnie z awanturą: Wy chcecie wciągnąć do sekty mojego podopiecznego i zrobić mu pranie mózgu? NIE POZWOLĘ!!! Co to za praktyki enelpi – to jakaś manipulacja!

Właśnie tego uczymy na szkoleniu – odpowiedziałem – zwracać uwagę na szczegóły (praktyk nie równa się praktyki), podawać komunikaty w języku zrozumiałym dla odbiorcy i prawidłowo formułować pytania (tak, żeby zrozumieć rozmówcę a nie wymusić zgodzenie się z naszym „widzimisie”) …

Często zadają mi pytanie – czym tak naprawdę jest NLP? Dlaczego opowiadają o nim niesamowite historie i czy nie jest to niebezpieczne? Jakie zagrożenia niesie NLP?

Te wszystkie historie o błyskawicznych zmianach w życiu niosą w sobie tajemniczość i jakiś posmak magii, ponieważ nieprzyzwyczajeni jesteśmy do POZYTYWNYCH nagłych zmian w naszym życiu! Prędzej akceptujemy wypadki, w których tracimy zdrowie i zdarzenia, w których tracimy cały swój dorobek życiowy niż możliwość szybkiego odzyskania zdrowia i wypracowania fortuny w 2 lata – uczciwie, bez przekrętów i oszustw!

Kiedyś, 100 – 150 lat temu, ludzi w wieku 18-20 lat uczono czytać przez 2-3 lata i nauczyciele dziwili się, że uczeń jest tępakiem. Teraz 5-latek z w miarę inteligentnej rodziny już swobodnie czyta sobie bajki. Zmieniła się technologia nauki – BAW SIĘ UCZĄC SIĘ!

NLP dało możliwość poznania mechanizmów samodoskonalenia i wprowadzania radykalnych zmian natychmiast, a nie przez wieloletnie powtarzanie bez zrozumienia.

Dla siebie NLP zdefiniowałem jako…
Czytaj więcej…

Magia NLP
Przewiń do góry